Aquatics Water Polo

9:00 a.m. Women’s Team Water Polo – Singapore vs. Philippines – Double Round Robin – New Clark City Aquatic Center

2:00 p.m. Women’s Team Water Polo – Philippines vs. Thailand- Double Round Robin- New Clark City Aquatic Center

5:00 p.m. – Mens’ Team Water Polo – Singapore vs. Thailand – Round Robin- New Clark City Aquatic Center

7:00 p.m. – Men’s Team Water Polo- Philippine vs. Malaysia – Round Robin – New Clark City Aquatics Center

ARNIS

11:00 a.m. – Bantamweight 155 kg and Less- Semifinal – Nguyen Ngoc Dat (Vietnam) vs. Paing Soe (Myanmar) – Angeles University Foundation

11:00 p.m. – Bantamweight Kg and Less- Semifinals- Bolambao Dexler (Philippines) vs. Deb Nget – Angeles University Foundation

11:20 a.m. – Featherweight +55 Kg – semi final – Sok Chhun (Cambodia) vs. Vu Van Kien (Vietnam) – Angeles University Foundation

11: 30 a.m. – Featherweight +55 Kg less- (Philippines) Nino Mark Talledo vs. Paing Win Thet (Myanmar) – Angeles University Foundation

11: 40 a.m. – Lightweight +60 kgs. Mens- (Myanmar) Oo Thet Naing vs. (Cambodia) Yong Mengly – Angeles University Foundation

11:50 a.m. – Lightweight +60 kgs- semifinals – (Philippines) Cunamay Villardo vs. (Vietnam) Vu Duc Hung – Angeles University Foundation

12:00 p.m. – Welterweight semifinals – Khawl Van Lian (Myanmar) vs. Phu Thai Vet (Vietnam) – Angeles University Foundation

12:15 p.m. – Welterweight – semi finals – (Philippines) Mike Banares vs. Moeun Bunly (Cambodia) – Angeles University Foundation

Womens Division – Angeles University Foundation

3:00 p.m. LS Bantamweight (50 kg and less) (MYA) KHING THANDAR VS (VIE) NGUYEN THI HUONG

3:10 p.m – LS Bantamweight (50 kg and less) (PHI) MORCILLO JEZEBEL VS (CAM) KHIEV CHENDAROTH

3:20 p.m – LS Featherweight (+50 kg less 55 kg) (PHI) RODRIGUEZ JUDE OLIVER MARIE VS (MYA) AYE HLA NWE

3:30 p.m – LS Featherweight (+50 kg less 55 kg) (CAM) YUOS SANHCHANA VS (VIE) VU THI THANH BINH

3:40 p.m. – LS Lightweight (+55 kg less 60 kg) (PHI) YALONG EZA RAI VS (CAM) SI VEANNSONITA

3:50 p.m. LS Lightweight (+55 kg less 60 kg) (VIE) DAO THI HONG NHUNG VS (MYA) AYE MOE MOE

4:00 p.m. – LS Welterweight (+60 kg and above) (CAM) BO CHANTHY VS (VIE) NGUYEN THI CAM NHI

4:15 p.m. LS Welterweight (+60 kg and above) (MYA) OO THET WAI VS (PHI) BUSACAY ERLIN MAE

Badminton

09:00 a.m.- (VIE) VIETNAM VS (INA) INDONESIA – Women Quarter Final MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

09:00 a.m. – ( PHI) PHILIPPINES VS (SGP) SINGAPORE Women – Quarter Final MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

09:00 p.m – (THA) THAILAND VS (-) BYE Women -Quarter Final – MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

3:00 p.m. – (INA) INDONESIA VS (-) BYE Men Quarter Final – MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

3:00 p.m. -(MYA) MYANMAR VS (SGP) SINGAPORE Men Quarter Final – MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

3:00 p.m. – (THA) THAILAND VS (CAM) CAMBODIA Men Quarter Final – MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

3:00 p.m. -(PHI) PHILIPPINES VS (MAS) MALAYSIA- Men Quarter Final -MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

Basketball 3×3

09:00 a.m. – (INA) INDONESIA VS (CAM) CAMBODIA -Men Preliminary Round – FIL OIL FLYING V ARENA

09:20 a.m.- (MYA) MYANMAR VS (MAS) MALAYSIA – Men Preliminary Round – FIL OIL FLYING V ARENA

09:40 a.m. -(MAS) MALAYSIA VS (VIE) VIETNAM – Women – Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA

10:00 a.m – (INA) INDONESIA VS (THA) THAILAND- Women-Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA

10:20 a.m.- (VIE) VIETNAM VS (THA) THAILAND -Men Preliminary Round – FIL OIL FLYING V ARENA

10:40 p.m -(PHI) PHILIPPINES VS (MYA) MYANMAR -Women Preliminary Round – FIL OIL FLYING V ARENA

01-Dec-2019 11:00 3×3 Team (MAS) MALAYSIA VS (VIE) VIETNAM Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 11:20 3×3 Team (MYA) MYANMAR VS (THA) THAILAND Women Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 11:40 3×3 Team (CAM) CAMBODIA VS (MYA) MYANMAR Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 12:00 3×3 Team (PHI) PHILIPPINES VS (INA) INDONESIA Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 12:20 3×3 Team (VIE) VIETNAM VS (INA) INDONESIA Women Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 12:40 3×3 Team (PHI) PHILIPPINES VS (MAS) MALAYSIA Women Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 13:00 3×3 Team (MYA) MYANMAR VS (PHI) PHILIPPINES Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 13:20 3×3 Team (VIE) VIETNAM VS (CAM) CAMBODIA Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 13:40 3×3 Team (THA) THAILAND VS (MAS) MALAYSIA Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 14:00 3×3 Team (MAS) MALAYSIA VS (MYA) MYANMAR Women Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 14:20 3×3 Team (INA) INDONESIA VS (PHI) PHILIPPINES Women Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 14:40 3×3 Team (CAM) CAMBODIA VS (THA) THAILAND Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 15:00 3×3 Team (PHI) PHILIPPINES VS (VIE) VIETNAM Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 15:20 3×3 Team (THA) THAILAND VS (VIE) VIETNAM Women Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
01-Dec-2019 15:40 3×3 Team (INA) INDONESIA VS (MYA) MYANMAR Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA
2 01-Dec-2019 16:00 3×3 Team (THA) THAILAND VS (PHI) PHILIPPINES Men Preliminary Round FIL OIL FLYING V ARENA

Beach Volleyball

01-Dec-2019 09:00 Team (THA) THAILAND 1 VS (CAM) CAMBODIA 1 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 09:00 Team (SGP) SINGAPORE 1 VS (VIE) VIETNAM 1 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

1-Dec-2019 09:50 Team (THA) THAILAND 1 VS (CAM) CAMBODIA 1 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 09:50 Team (VIE) VIETNAM 2 VS (SGP) SINGAPORE 2 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 14:00 Team (SGP) SINGAPORE 1 VS (THA) THAILAND 1 Women Round Robin SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 14:00 Team (PHI) PHILIPPINES 1 VS (VIE) VIETNAM 1 Women Round Robin SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 14:50 Team (THA) THAILAND 2 VS (SGP) SINGAPORE 2 Women Round Robin SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 14:50 Team (PHI) PHILIPPINES 2 VS (VIE) VIETNAM 2 Women Round Robin SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 17:30 Team (PHI) PHILIPPINES 1 VS (MAS) MALAYSIA 1 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 17:30 Team (INA) INDONESIA 1 VS (TLS) TIMOR-LESTE 1 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

01-Dec-2019 18:20 Team (PHI) PHILIPPINES 2 VS (MAS) MALAYSIA 2 Men P01-

Dec-2019 18:20 Team (INA) INDONESIA 2 VS (TLS) TIMOR-LESTE 2 Men Preliminary Round SUBIC TENNIS COURT

Chess

1 01-Dec-2019 15:00 Online Chess Mixed Round 1 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

2 01-Dec-2019 15:20 Online Chess Mixed Round 2 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

3 01-Dec-2019 15:40 Online Chess Mixed Round 3 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

4 01-Dec-2019 16:00 Online Chess Mixed Round 4 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

5 01-Dec-2019 16:20 Online Chess Mixed Round 5 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

6 01-Dec-2019 16:40 Online Chess Mixed Round 6 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

7 01-Dec-2019 17:00 Online Chess Mixed Round 7 TRAVELER’S HOTEL RIALTO FUNCTION ROOM

Cycling

01-Dec-2019 09:00 Mountain Bike Cross Country (XCO) Women Final TATLONG BUNGO, BRGY. NIYUGAN, LAUREL, BATANGAS

01-Dec-2019 10:45 Mountain Bike Cross Country (XCO) Men Final TATLONG BUNGO, BRGY. NIYUGAN, LAUREL, BATANGAS

Dancesport

1 01-Dec-2019 10:00 Single Dance – Waltz Mixed Final Royce Hotel

2 01-Dec-2019 10:25 Single Dance – Tango Mixed Final Royce Hotel

3 01-Dec-2019 10:46 Single Dance – Viennese Waltz Mixed Final Royce Hotel

4 01-Dec-2019 11:08 Single Dance – Foxtrot Mixed Final Royce Hotel

5 01-Dec-2019 11:45 Single Dance – Quickstep Mixed Final Royce Hotel

6 01-Dec-2019 12:06 All Five Dances – W, T, V, F, Q Mixed Final Royce Hotel

7 01-Dec-2019 13:25 Breaking Boys Men Preliminary Round Royce Hotel

8 01-Dec-2019 13:25 Breaking Girls Women Preliminary Round Royce Hotel

9 01-Dec-2019 15:00 Single Dance – Samba Mixed Final Royce Hotel

10 01-Dec-2019 15:25 Single Dance – Chachacha Mixed Final Royce Hotel

11 01-Dec-2019 15:55 Single Dance – Rumba Mixed Final Royce Hotel

12 01-Dec-2019 16:30 Single Dance – Pasodoble Mixed Final Royce Hotel

13 01-Dec-2019 17:00 Single Dance – Jive Mixed Final Royce Hotel

14 01-Dec-2019 17:30 All Five Dances – S, C, R, P, J Mixed Final Royce Hotel

Floorball

1 01-Dec-2019 09:00 Team (PHI) PHILIPPINES VS (MAS) MALAYSIA Women Bronze Medal Match UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM

2 01-Dec-2019 12:00 Team (SGP) SINGAPORE VS (THA) THAILAND Women Final Match UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM

3 01-Dec-2019 15:00 Team (PHI) PHILIPPINES VS (MAS) MALAYSIA Men Victory Ceremony UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM

4 01-Dec-2019 18:00 Team (THA) THAILAND VS (SGP) SINGAPORE Men Final Match UP COLLEGE OF HUMAN KINETICS GYM

Football

1 01-Dec-2019 16:00 Team (THA) THAILAND VS (SGP) SINGAPORE Men Preliminary Round BINAN FOOTBALL STADIUM

2 01-Dec-2019 16:00 Team (LAO) LAOS VS (BRU) BRUNEI DARUSSALAM Men Preliminary Round RIZAL MEMORIAL STADIUM

3 01-Dec-2019 20:00 Team (VIE) VIETNAM VS (INA) INDONESIA Men Preliminary Round RIZAL MEMORIAL STADIUM

Gymnastics-Artistic

1 01-Dec-2019 14:00 Qualification & All-Around Final Men Qualification Rizal Memorial Coliseum