3A02E279 75BA 4F36 AF6F 93ADC4E03322
Aquatics

AQUATICS SWIMMING
09:00 50M BREASTSTROKE MEN HEAT 1 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:02 50M BREASTSTROKE MEN HEAT 2 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:04 50M FREESTYLE WOMEN HEAT 1 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:05 50M FREESTYLE WOMEN HEAT 2 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:07 400M INDIVIDUAL MEDLEY MEN HEAT 1 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:12 400M INDIVIDUAL MEDLEY MEN HEAT 2 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:18 400M INDIVIDUAL MEDLEY WOMEN HEAT 1 NEW CLARK CITY AQUATICS
09:24 400M INDIVIDUAL MEDLEY WOMEN HEAT 2 NEW CLARK CITY AQUATICS
09:30 100M FREESTYLE MEN HEAT 1 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
09:32 100M FREESTYLE MEN HEAT 2 NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
10:00 4X100M MEDLEY RELAY WOMEN HEATS NEW CLARK CITY AQUATICS
18:00 50M BREASTSTROKE MEN FINAL NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
18:05 50M FREESTYLE WOMEN FINAL NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
18:10 400M INDIVIDUAL MEDLEY MEN FINAL NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
18:45 400M INDIVIDUAL MEDLEY WOMEN FINAL NEW CLARK CITY AQUATICS
19:00 100M FREESTYLE MEN FINAL NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER
19:25 4X100M MEDLEY RELAY WOMEN FINAL NEW CLARK CITY AQUATICS CENTER

ARCHERY
09:30 TEAM RECURVE WOMEN 3RD / 4TH PLACING PARADE GROUND
09:55 TEAM RECURVE WOMEN FINAL PARADE GROUND
10:20 TEAM RECURVE MEN 3RD / 4TH PLACING PARADE GROUND
10:45 TEAM RECURVE MEN FINAL PARADE GROUND
13:00 MIXED TEAM RECURVE MIXED 3RD / 4TH PLACING PARADE GROUND
13:20 MIXED TEAM RECURVE MIXED FINAL PARADE GROUND
13:40 INDIVIDUAL RECURVE WOMEN 3RD / 4TH PLACING PARADE GROUND
14:00 INDIVIDUAL RECURVE WOMEN FINAL PARADE GROUND
14:20 INDIVIDUAL RECURVE MEN 3RD / 4TH PLACING PARADE GROUND
14:40 INDIVIDUAL RECURVE MEN FINAL PARADE GROUND

ATHLETICS

06:30 10KM WALK WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
08:30 10000 M WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
09:00 HEPTATHLON WOMEN FINAL – LONG JUMP NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
09:20 100 M WOMEN ROUND 1 – HEAT 1 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
09:30 100 M WOMEN ROUND 1 – HEAT 2 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
10:00 100 M MEN ROUND 1 – HEAT 1 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
10:10 100 M MEN ROUND 1 – HEAT 2 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
10:30 400 M WOMEN ROUND 1 – HEAT 1 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
10:40 HEPTATHLON WOMEN FINAL – JAVELIN THROW NEW CLARK ATHLETIC S
10:40 400 M WOMEN ROUND 1 – HEAT 2 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
10:50 400 M MEN ROUND 1 – HEAT 1 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
11:00 400 M MEN ROUND 1 – HEAT 2 NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:00 JAVELIN THROW WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:00 LONG JUMP WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:10 POLE VAULT WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:20 1500 M WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:30 1500 M MEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:40 100 M WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
17:50 100 M MEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
18:40 HIGH JUMP MEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
19:00 HEPTATHLON WOMEN FINAL – 800 M NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
19:15 HAMMER THROW WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
19:25 SHOT PUT MEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
19:50 400 M WOMEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
20:10 400 M MEN FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM
21:00 4X100 M MIXED RELAY MIXED FINAL NEW CLARK ATHLETIC STADIUM

BADMINTON

1:00 p.m. MIXED DOUBLES (INA) JORDAN PRAVEEN, OKTAVIANTI MELATI DAEVA VS (MAS) TAN KIAN MENG, LAI PEI JING MIXED SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

1:05 p.m. SINGLES EVENT (THA) CHOCHUWONG PORNPAWEE VS (INA) HARTAWAN RUSELLI WOMEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

2:05 p.m. SINGLES EVENT (THA) WANGCHAROEN KANTAPHON VS (SGP) LOH KEAN YEW MEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

2:10 p.m. MIXED DOUBLES (INA) RIVALDY RINOV, MENTARI PHITA HANINGTYAS VS (MAS) GOH SOON HUAT, LAI SHEVON JEMIE MIXED SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

2:45 p.m. SINGLES EVENT (THA) THAMMASIN SITTHIKOM VS (MAS) LEE ZII JIA MEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

2:45 p.m. SINGLES EVENT (MAS) SELVADURAY KISONA VS (THA) JINDAPOL NITCHAON WOMEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

3:30 p.m. DOUBLES EVENT (THA) CHALADCHALAM CHAYANIT, MUENWONG PHATAIMAS VS (MAS) CHOW MEI KUAN, LEE MENG YEAN WOMEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

3:30 p.m. DOUBLES EVENT (THA) ISARA BODIN, JONGJIT MANEEPONG VS (MAS) ONG YEW SIN, TEO EE YI MEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

4:10 p.m. DOUBLES EVENT (INA) PANGKARYANIRA WAHYU NAYAKA ARYA, SANTOSO ADE YUSUF VS (MAS) CHIA AARON TENG FONG, SOH WOOI YIK MEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

16:10 DOUBLES EVENT (INA) POLII GREYSIA, RAHAYU APRIYANI VS (MAS) HOO VIVIAN KAH MUN, YAP CHENG WEN WOMEN SEMI FINAL MUNTINLUPA SPORTS COMPLEX

BASEBALL

11:00 TEAM MEN 3RD / 4TH PLACING THE VILLAGES
13:00 TEAM MEN FINAL THE VILLAGES

BASKETBALL

6:45 p.m. TEAM MEN RANKING 7 & 8 SM MALL OF ASIA (MOA) ARENA
6:00 p.m. TEAM (MAS) MALAYSIA VS (PHI) PHILIPPINES WOMEN PRELIMINARY ROUND SM MALL OF ASIA (MOA) ARENA
8:15 p.m. TEAM MEN RANKING 5 & 6 SM MALL OF ASIA (MOA) ARENA

BEACH HANDBALL
6:00 p.m. TEAM (SGP) SINGAPORE VS (VIE) VIETNAM MEN PRELIMINARY ROUND SUBIC TENNIS COURT
7:00 p.m. TEAM (INA) INDONESIA VS (PHI) PHILIPPINES MEN PRELIMINARY ROUND SUBIC TENNIS COURT

BILLIARD SPORTS

10:00 a.m. 9-BALL POOL SINGLES MEN LAST 16 MANILA HOTEL TENT
10:00 a.m. 9-BALL POOL SINGLES MEN LAST 16 MANILA HOTEL TENT
10:00 a.m. 9-BALL POOL SINGLES MEN LAST 16 MANILA HOTEL TENT
10:00 a.m. 9-BALL POOL SINGLES MEN LAST 16 MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. SNOOKER SINGLES MEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. SNOOKER SINGLES MEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. 9-BALL POOL SINGLES WOMEN SEMI FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. 1-CUSHION CAROM MEN FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. 9-BALL POOL DOUBLES WOMEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. 9-BALL POOL DOUBLES WOMEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. 9-BALL POOL DOUBLES WOMEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
1:00 p.m. 9-BALL POOL DOUBLES WOMEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
4:00 p.m. ENGLISH BILLIARDS SINGLES MEN SEMI FINAL MANILA HOTEL TENT
4:00 p.m. ENGLISH BILLIARDS SINGLES MEN SEMI FINAL MANILA HOTEL TENT
4:00 p.m. 10-BALL POOL SINGLES MEN SEMI FINAL MANILA HOTEL TENT
4:00 p.m. 10-BALL POOL SINGLES MEN SEMI FINAL MANILA HOTEL TENT
7:00 p.m. SNOOKER SINGLES MEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT
7:00 p.m. SNOOKER SINGLES MEN QUARTER FINAL MANILA HOTEL TENT

BOWLING
09:00 p.m. MASTERS EVENT WOMEN ROUND 2 CORONADO LANES, STARMALL EDSA
09:00 p.m. MASTERS EVENT MEN ROUND 2 CORONADO LANES, STARMALL EDSA
1:30 p.m. MASTERS EVENT WOMEN STEP-LADDER FINALS CORONADO LANES,
1:30 p.m. MASTERS EVENT WOMEN STEP-LADDER SEMI-FINALS CORONADO LANES,
1:30 p.m. MASTERS EVENT MEN STEP-LADDER SEMI-FINALS CORONADO LANES,
1:30 p.m. MASTERS EVENT MEN STEP-LADDER FINALS CORONADO LANES, STARMALL

BOXING
3:00 p.m. FLYWEIGHT (51KG) (THA) JITPONG JUTAMAS WOMEN SEMI FINAL PICC
3:15 p.m. FLYWEIGHT (51KG) (CAM) NAO SREY POV WOMEN SEMI FINAL PICC
3:30 p.m. FLYWEIGHT (52KG) MEN SEMI FINAL PICC FORUM
3:45 p.m. FLYWEIGHT (52KG) MEN SEMI FINAL PICC FORUM
4:00 p.m. LIGHTWEIGHT (60KG) MEN SEMI FINAL PICC FORUM
4:15 p.m. LIGHTWEIGHT (60KG) MEN SEMI FINAL PICC FORUM